Zawody w dyscyplinie ścieżki huculskie 2016(dodano: 2016-09-04)
Serdecznie zapraszamy na Hubertusa, który odbędzie się 08 października 2016r. Podobnie jak w roku ubiegłym oprócz tradycyjnej małej i dużej gonitwy rozegrane zostaną Hubertusowe Ścieżki Huculskie, które będą rozegrane w dwóch konkurencjach: dla koni huculskich oraz dla koni użytkowych

Szczegółów kilka o Arabianowym Hubertusie:


12:00 Hubertusowe Ścieżki Huculskie,
1. Osobno oceniane będą konie huculskiej i kuce do 148 oraz osobno pozostałe konie.
2. Ścieżka rozgrywana jest na dystansie ok 2000m.
3. Na trasie ścieżki znajduje się do 20 przeszkód, w tym: 11 sztuk z listy przeszkód obowiązkowych ścieżki huculskiej (oprócz wjazdu do wody), a pozostałe z listy przeszkód dodatkowych i zaproponowanych przez gospodarza.
4. Całą trasę ścieżki należy pokonać jednym z 3 chodów podstawowych, zabrania się nieuzasadnionego kluczenia oraz postojów na trasie. 
5. Na każdej przeszkodzie dopuszczalne są dwie odmowy ze strony konia, trzecia skutkuje eliminacją pary z konkursu. 
6. Możliwe są 3 ominięcia, ominięcie każdej z 3 dopuszczalnych przeszkód skutkuje naliczeniem punktów karnych w liczbie równej wartości punktowej przeszkody.
7. Przeszkody drewniane (od wjazdu do wyjazdu/zjazdu) należy pokonywać wyłącznie stępem. (kładki, równoważnia itp.) Jeżeli zawodnik pokona przeszkodę drewnianą w kłusie zostanie zdyskwalifikowany.
8. Wysokość przeszkód skokowych maksymalnie do 70 cm. 
9. Konkurs jest rozgrywany na zasadach konkursu zwykłego(czas i punkty)
10. Nagradzane są I, II i III miejsce (nagroda rzeczowa i puchar) oraz flots dla wszystkich koni. 
11. Jeden koń może uczestniczyć w Hubertusowe Ścieżkach Huculskich max 3 razy, 1 x pod jednym jeźdźcem.

14:00 Mała gonitwa – odbywająca się na czworoboku w kłusie dla dzieci i młodzieży. Zasady będą przedstawione przed gonitwą. Zwycięzca nagradzany jest nagroda rzeczową i pucharem.

14:30 Duża gonitwa – odbywająca się na ściernisku, Zasady będą przedstawione przed gonitwą. Zwycięzca nagradzany jest nagroda rzeczową i pucharem.

15:30 Dekoracje zawodników

16:00 Biesiada


Zastrzegamy sobie prawo do zmiany godzin. 

Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu wypadków i zachorowań trenerów, zawodników, luzaków i koni jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych wydarzeń w czasie trwania imprezy i transportu. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w godzinach w zależności od ilości zgłoszonych osób.
Osoby niepełnoletnie obowiązkowo pisemna zgoda rodziców.
Konie paszport z wpisem aktualnych szczepień lub zaświadczenie wet.

Koszt udziału:
Jeźdźcy 50zł (Hubertusowe Ścieżki Huculskie i/lub gonitwa, boks/stanowisko)

Po konkursach zapraszamy członków ekip i zaproszonych gości na wspólne biesiadowanie.

Dzieci i młodzież podczas biesiady pozostają pod nadzorem rodziców.

ZAPISY I SZCZEGÓŁY 500 049 718 - Ola Kamińska

Zawody są dofinansowane ze środków powiatu jarosławskiego w ramach realizacji zadania publicznego "Organizacja zawodów w dyscyplinie ścieżki huculskie"

 

Polski Związek Jeździecki prosi wszystkie osoby zaangażowane w jakikolwiek sposób w sporty konne, o przestrzeganie poniżej przedstawionego kodeksu oraz zasady, że dobrostan konia jest najważniejszy. Dobrostan konia musi być zawsze uwzględniany w sportach konnych i nie może być podporządkowany współzawodnictwu sportowemu ani celom komercyjnym.

KODEKS POSTĘPOWANIA Z KONIEM
I. Na wszystkich etapach treningu i przygotowań konia do startów, dobrostan konia musi stać ponad wszelkimi innymi wymaganiami. Dotyczy to stałej opieki, metod treningu, starannego obrządku, kucia oraz transportu.

II. Konie i jeźdźcy muszą być zdrowi, kompetentni i wytrenowani, zanim wezmą udział w zawodach. Dotyczy to także stosowanych leków, środków medycznych oraz zabiegów chirurgicznych zagrażających dobrostanowi konia lub ciąży klaczy, oraz przypadków nadużywania pomocy medycznej.

III. Zawody nie mogą zagrażać dobrostanowi konia. Należy zwracać szczególną uwagę na teren zawodów, stan techniczny podłoża, warunki stajenne i atmosferyczne, kondycję koni i ich bezpieczeństwo, także podczas podróży powrotnej z zawodów.

IV. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić koniom staranną opiekę po zakończeniu zawodów,
a także humanitarne traktowanie po zakończeniu kariery sportowej. Dotyczy to właściwej opieki weterynaryjnej, leczenia obrażeń odniesionych na zawodach, spokojnej starości, ewentualnie eutanazji.

V. Polski Związek Jeździecki usilnie zachęca wszystkie osoby działające w jeździectwie do stałego podnoszenia swojej wiedzy oraz umiejętności dotyczących wszelkich aspektów współpracy z koniem.

Pozostałe :
Kalendarz
<< 2024-04 >>
PnWtŚrCzPtSbN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Wydarzenia wspierają:
Alpejczyk PGNIG Gmina Dynów Benenek Argo Bieszczady Bank Spółdzielczy Dynów Lidl
Jarosław Lis


Radio Rzeszów Nowiny Nowiny 24 Radio VIA TVP Rzeszów