V Manewry Podkarpackie(dodano: 2015-06-09)

V Manewry Podkarpackie - czy da się to opisać słowami?
Już długo przed tym wydarzeniem w Arabianie trwały przygotowania do ciemnej nocy. W piękny słoneczny czwartek kończąc już ostatnie przygotowania, dopinając wszystko na ostatni guzik zaczęliśmy witać pierwszych przyjezdnych oraz ich konie. Ola oraz Witek zamknięci szczelnie w 4 ścianach naszego biura dzielnie starali się dobrać sekcje jak najlepiej się da. Wieczorem zapoznanie, ognisko i śpiewy... W piątkowy ranek się zaczęło... Wstawanie, karmienie koni, czyszczenie sprzętu istna bieganina. Ogłoszenie oraz spotkanie dowódców przedstawionych już sekcji, rozmowy na temat bezpieczeństwa przejazdu, rozdanie map, rozkazów i wszystkich rzeczy potrzebnych do wyprawy.
Stukot pierwszych kopyt można było usłyszeć o godzinie 9.30 kiedy to sekcja I wyjechała w trasę, otwierając tym samym, jak się okazało, wspaniałe V Manewry Podkarpackie. Co pół godziny kolejne sekcje meldowały gotowość do wyjazdu, aż do godziny 12.30 kiedy to sekcja VI wyjechała za bramy SMK Arabian. Na drodze na uczestników czekały punkty, do których każda sekcja musiała dojechać i wykonać rozkaz. Nie brakowało oczywiście niespodzianek... takich jak przeprawa promem, przejścia rzeką oraz wiele innych utrudnień, które dzielne wierzchowce pokonały bez zbędnych problemów. Na końcu było jeszcze wiele emocji związanych ze sprawnościami przygotowanymi na miejscu mety. Dla mężczyzn szabla-lanca, dla kobiet natomiast strzelanie oraz rzut granatem.
I wreszcie - piękna łąka przy rzece w Czerwonej Woli. Kiedy słońce chowało się już za horyzont jeźdźcy oraz konie odbyli zasłużony odpoczynek. Pławienie koni w rzece, karmienie, czyszczenie i wreszcie integracja. Noc była długa, śpiewy głośne, rozmowy nie miały końca a ognisko paliło się do samego rana.
I nastał kolejny dzień kiedy wszyscy razem malowniczą drogą wracaliśmy do Pełkiń przez Radawę. I kolejna piękna, ciepła noc przy ognisku. Zwieńczeniem V Manewrów Podkarpackich był Dzień Dziecka z Kawalerią, który odbył się dnia 08.06 w naszym Stowarzyszeniu.

Wszystkim gościom, wolontariuszom, organizatorom, pomocnikom, darczyńcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Bez Was by się nie udało stworzyć tak wspaniałych wspomnień.
Dziękujemy za zdjęcia, za ciepłe słowa i uśmiechy na twarzach.
To było wspaniałe wydarzenie.

 

Pozostałe :
Kalendarz
<< 2024-05 >>
PnWtŚrCzPtSbN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Wydarzenia wspierają:
Alpejczyk PGNIG Gmina Dynów Benenek Argo Bieszczady Bank Spółdzielczy Dynów Lidl
Jarosław Lis


Radio Rzeszów Nowiny Nowiny 24 Radio VIA TVP Rzeszów